מהי משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא משכנתא אותה ניתן לקחת בגיל מבוגר, בהנחה שדירוג האשראי שלכם תקין ואין לכם חובות או עיקולים ועל חשבון נכס בבעלותכם המשועבד לטובת ההלוואה. בשונה ממשכנתא רגילה הניתנת לזוגות צעירים בדרך כלל לרכישת דירה למגורים, הרי שמשכנתא הפוכה היא הלכה למעשה הלוואה לכל מטרה בה הפרוצדורה היא הרבה פחות מסורבלת וארוכה אולם יש תנאי פשוט והוא שעבוד הנכס לטובת ההלוואה.

מי זכאי לקבל משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה ניתנת בדרך כלל לאנשים בני 60+ הזקוקים בגיל הזה לסכום כסף גדול, הן כדי לשמור על אורח החיים שהתרגלו אליו עכשיו לקראת או אחרי היציאה לפנסיה, הן לצרכים רפואיים חס וחלילה, הן לצורך טיול גדול, הן לצורך עזרה לילדים ומכל סיבה אחרת. כל עוד יש בבעלותכם נכס בעל ערך כלכלי ואין לכם חובות, שעבוד או עיקול על הנכס תוכלו לבקש משכנתא הפוכה.

כמה ניתן לקבל במשכנתא ההפוכה?

בדרך כלל סכום המשכנתא ההפוכה הוא עד 50% משווי הנכס אולם זה תלוי בגיל המבקש, במצבו הכלכלי, במצב הנכס, מיקום הנכס ועוד משתנים שונים שעשויים להיות נבדלים בין בקשה אחת לאחרת. את המשכנתא ההפוכה בדרך כלל תוכלו לבנק מהבנק או מחברות ביטוח המספקות שירותי משכנתאות.

כיצד עובדים ההחזרים?

אחד היתרונות הרבים של משכנתא הפוכה היא דווקא בהחזרים שלה, או יותר נכון באי החזר שלה. המשכנתא ההפוכה צוברת ריבית מדי חודש ושנה בהתאם למה שסיכמתם עם הגוף הפיננסי אולם בשונה מהלוואות אחרות אין צורך לעמוד בהחזרים החודשיים וכי תוכלו להחזיר את ההלוואה מתי שתרצו או אפילו לאחר מכירת הנכס. ישנם כמובן סעיפים המכסים את עניין המכירה של הנכס/כיסוי החוב במקרה של מוות וכד' ועל כך יש לקבל פרטים נוספים טרם החתימה על ההלוואה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

סדנת מכירות

סדנת מכירות

למכור מוצרים או שירות ואפילו להציג יוזמה או לנסות לגייס כסף עבור פרויקט עסקי – זה לא דבר קל, ראו דוגמא בלינק. אנחנו יכולים להחזיק

קרא עוד »