מה קובע חוק סיעוד בישראל?

וודאי יצא לכם לשמוע על חוק הסיעוד, אולם מה אומר? למי זה רלוונטי? מה קובע חוק סיעוד בישראל?

חוק הסיעוד מהו?

זהו חוק אשר כל מטרתו היא לדאוג לקשישים. כל קשיש שהינו במצב סיעודי, ואיננו יכול לתפקד כפי שהיה בעבר, נזקק לעזרת אחרים, ולכן הוא זכאי לקבל שירותי סיעוד. חוק זה מופעל ע"י הרווחה, המוסד לביטוח לאומי וגם קופות החולים השונות.

מי באמת זכאי לחוק סיעוד?

כל מי שהוא אזרח או אזרחית הארץ, מדובר בגברים מגיל 67 ונשים מגיל 62, בדומה ליציאה לגמלאות. בנוסף מדובר בקשישים המתגוררים או בדירתם הפרטית או במסגרת דיור מוגן. כמו כן זכאים לכך אנשים מבוגרים במצבים בו גובה ההכנסות שלהם איננו גבוה יותר ממה שהחוק קבע. כדאי לקרוא מידע מקיף נוסף על נושא תביעות סיעוד באתר של עו"ד רועי לייכטמן.

אילו שירותים זכאים לקבל?

אם נקבע כי אדם כלשהו אכן זכאי לקבל גמלת סיעוד, הוא יקבל סל של שירותים הכולל את כל אלה: גורם מטפל אשר ישמור על סדר וניקיון הבית, טיפול אישי, השגחה, מה שיעזור רבות הן לקשיש והן למשפחתו להתמודד עם מצב שאיננו פשוט. כל מי שמבוטח באפשרותו לבחור בשירותים בהם הוא מעוניין.

עזרה סיעודית

קשיש שנקבע כי הוא זכאי לגמלת סיעוד, באפשרותו גם לקבל סיוע סיעודי. המטפל יסייע לקשיש להתרחץ, יעזור לו להתלבש, לאכול וכל הנדרש לו.

שירותים נוספים להם הקשיש זכאי

ישנם עוד שירותים, כגון: מטפל או מטפלת שיגיעו לביתו ויטפלו בו אישית, הוא זכאי לבלות במרכז לקשישים, בנוסף הוא יזכה לקבל שירותי מוקד ואף לחצן מצוקה, שירותי ניקוי בגדים, כאשר מי שקובע מה זכאי הקשיש זוהי וועדה מקומית המתמקדת בכל הקשור לסיעוד. יושב בה נציג של הביטוח הלאומי, נציגת רווחה ואחות.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

דלפקי מכירה מפלסטיק

יתרונות בדלפקי מכירה מפלסטיק

דלפק מכירה מהווה את אחד מהפתרונות הטובים ביותר בקידום מכירות. בין אם מדובר באירועים, בתערוכות או אפילו ברחוב, הדלפק יהפוך את המותג לבולט בדומה להצבת

קרא עוד »
הדפסה על חולצה

הדפסה על חולצה – עצב חולצה בעצמך

חולצה עם הדפסה היא מוצר שמהווה גימיק מאוד חמוד והוא מתאים למגוון סיטואציות. אנחנו מכירים את החולצות המודפסות המיועדות לקייטנות, למחנות קיץ, לתנועות נוער וכמובן

קרא עוד »