חוק סיעודי – הדברים שחשוב לדעת

חוק סיעוד

חוק הסעד נועד לעמוד לעזר, ולספק לקשישים במצבים שונים גמלה והכנסות כדי לאפשר להם להזדקן בכבוד. חוק סיעוד זה נחקק כדי להגיש סיוע פיסי ורפואי בהתאם למצבו של הקשיש. וזאת כדי שהוא יוכל לחיות את החיים שלו בבטחה ובנוחות.

בחינת מצבו הרפואי

כדי לקבוע את הזכאות שלו בחוק הסעד יעבור הקשיש מבחן ובדיקות אשר בוחנים את מצבו ואת היכולות הנוכחיות שלו. וזאת במבחן מיוחד שנערך על פי מדדים מסוימים. בין היתר בודקים את היכולת שלו לבצע פעולות פשוטות כמו הכנת מזון, תפקוד בבית וכדומה. כמו כן בודקים את מצבו הקוגניטיבי של הקשיש כדי לקבוע האם חלה ירידה במצבו המנטלי, והאם הוא סובל גם מדמנציה או אלצהיימר. בדיקת המצב הרפואי משפיעה בצורה משמעותית על גובה הקצבה ועל הזכויות שהקשיש יקבל מהביטוח הלאומי.

בחינת הכנסות

מלבד לבחינת המצב הבריאותי יבצעו גם בדיקת סך ההכנסות של הקשיש. שכן הקצבה שהוא יקבל נקבעת גם בהתאם למצבו הכלכלי הנוכחי. מה שאומר שאם יש לו יכולות כלכליות יציבות או הכנסות פסיביות מנכסים או עסקים, הקצבה שלו תהיה מופחתת או לא תאושר.

להגיש ביעה בעזרת עו"ד

היות והקצבה שהקשיש יקבל או לא יקבל הוא עניין בעל משמעות כלכלית רבה, חשוב מאוד לעבור את התהליך כולו בצורה מקצועית ונכונה. וזאת כדי למנוע מצבים בהם מוצאים סיבות ותירוצים מדוע הקשיש כן מסוגל לשרת את עצמו ולא זקוק לקצבה או לעזרה חיצונית. עורכי דין מקצועיים בענף יהיו לצד האזרח כאשר הוא מתמודד מול חברת הביטוח, וילוו אותו בהדרכה ובייצוג. כך הוא יוכל להיות בטוח ורגוע כי כל ההתנהלות מתבצעת בצורה נכונה ויעילה, וכי רבים הסיכויים שלו לקבל את המגיע לו.

למידע מקצועי וייעוץ, מומלץ לדבר עם עורך דין גלעד רמתי.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות

משכנתא היא הלוואה גדולה מאוד אשר מרבית הבנקים מציעים כיום לכל אדם שמעוניין לרכוש דירה (למעט למסורבים, קראו אודות משכנתא למוגבלים). כל בנק מציע ללקוחות

קרא עוד »