חיסכון לכל ילד קופות גמל

חיסכון לכל ילד

מאז שנת 2017 ביטוח לאומי מפקיד באופן אוטומטי סכום קבוע של 51 שקלים לכל ילד, כחלק מחיסכון שנצבר עד גיל 18. ההורים יכולים לבחור אם להכפיל את הסכום החודשים לכדי 102 שקלים, אם כי אין אפשרות להפקיד סכום חודשי גבוה יותר מכך.

ההורים יכולים לבחור האם הכסף יופקד בבנק או בקופת גמל, בהתאם להעדפה שלהם. הורים שבוחרים לעשות חיסכון לכל ילד קופות גמל, יכולים גם לבחור בין קופות הגמל השונות, על בסיס רמות הסיכון שהן מגלמות וגובה התשואה הצפויה.

איך לבחור את קופת הגמל?

בחירה של קופת הגמל לחיסכון של הילד צריכה להיות מושכלת, כאשר ברוב המוחלט של המקרים עדיף לבחור בתשואה סולידית עם רמת סיכון נמוכה. כך ניתן ליהנות ברוב המוחלט של המקרים מתשואה שתביא להגדלה של הסכום הראשוני שמופקד ולהקל על הילד על ידי כך שיצטבר לו סכום כספי משמעותי עד שיגדל.

המטרה שעומדת מאחורי חיסכון לכל ילד קופות גמל היא לעזור לילדים להגיע מוכנים להתמודדות עם העולם מבחינה כלכלית. החיסכון הזה אמור לשמש כמעין דחיפה קלה שאמור לעזור לצעירים להתקדם ולממש את המטרות שלהם כשיתבגרו. מהצד שלכם אתם רק צריכים לבחור הפקדה בקופת גמל או בנק, על פי ההעדפות שלכם והבדיקות שתעשו בנושא.

מומלץ להפקיד סכום כפול בקופת גמל

הדרך הבטוחה ליהנות מתשואה אופטימלית תהיה להפקיד סכום כפול עם חיסכון לכל ילד קופות גמל עם תשואה סולידית, כפי שהזכרנו (קראו עוד בנושא). רק נמליץ לברר מראש עם מומחה השקעות היכן בדיוק הכי ישתלם לכם לשים את הכסף, כך שתוכלו להיות בטוחים עם ההחלטה שאתם מקבלים למען העתיד של הילד. זוהי ללא ספק החלטה חשובה ביותר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...