תיקן גרמני הדברה

מהו תיקן גרמני? והאם הוא נפוץ בישראל? מסתבר שמגרמניה מגיעים דברים נוספים חוץ מרכבי יוקרה, וכעת רבים מוצאים תיקנים קטנים בתוך מכשירי חשמל, באריזות קרטון, בארונות ובביובים. אם נתקלתם בתיקן קטן יותר מהתיקן הגדול (האמריקאי) – ייתכן כי יש לכם עסק עם ג'וק גרמני עקשן ומעצבן. אז כיצד נפטרים מהתיקן? ולמה הוא הגיע אלינו בכלל? כל הפרטים כאן וגם בהמשך מאמר זה. 

תיקנים גרמנים מגיעים אל מבנים בהם יש לחות רבה כמו גם ביובים פתוחים, חום ומכשירי חשמל פעילים. הג'וקים הקטנים והחומים האלה מתרבים במהירות תוך שהם מטילים ביצים בתוך אריזות, פחי אשפה, קרטונים, ובשאר מקומות חשוכים שמאפשרים "מצע נפלא" עבורם כדי להתרבות. ההשרצה של התיקנים קורית במקום חשוך וחבוי בדרך כלל אך במהרה תמצאו כי ביתכם מלא בתיקנים גרמניים שנמצאים בעיקר במטבח. 

כיצד מדבירים תיקן גרמני? 

כדי להפטר ממזיקים כמו המזיק הספציפי הזה – שמעביר מחלות ואינו נעים לעין בכלל – חשוב לבצע הדברה מקצועית נגד תיקנים. הדברה כזאת נעשית לא רק באמצעות חומרי הדברה רגילים או ביתיים, אלא שהיא חייבת להתבצע באמצעות מומחים בהדברת מזיקים שיוכלו לאתר את הקנים ואת מקורות הביצים, כמו גם את מקומות המסתור של התיקנים ומכאן לבצע מיגור יסודי של המזיק. לעיתים יהיה צורך להשתמש גם בחומרים כימיים כדי להדביר ג'וקים כאלה תוך איטום מחודש של חריצים, חלונות, דלתות ומרצפות. כדי להבין מהי השיטה המתאימה ביותר למרחב שבו אתם נמצאים – מוזמנים להתייעץ עם איש מקצוע מומחה וקבלו הצעת מחיר להדברת מזיקים שתאפשר לכם להפטר מהחרקים המעצבנים והלא קרואים האלה. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...