על עבירות הלבנת הון – סוגים ועונשים

על עבירות הלבנת הון - סוגים ועונשים

אחת העבירות היותר חמורות שיש בספר החוקים הוא חוק הלבנת הון. עבירות בהלבנת הון, זוכות ליחס נוקשה מצד הרשויות הרבה יותר מחוקים אחרים שנראים לעיתים כחמורים יותר. במאמר זה, נסקור כמה סוגים ועונשים בעבירות אלה.

על עבירות הלבנת הון – סוגים ועונשים |

העלמת מס:

כאשר אנשים משתמשים בחשבונות בנק בחו"ל, כדי להימנע מהצהרת רמת ההכנסה המלאה שלהם, וכתוצאה מכך הם יוכלו להימנע מתשלום מלוא הסכום שלהם במס.

מהלבנת הון, כך ברוב המקרים, אין דרך טובה להימלט. ברוב מוחלט של המקרים, הרשויות יגיעו לאדם שעבר את העבירה וימצו עימו את הדין. גם אנשים שברחו לחו"ל לאחר שהעלימו מס, "זכו" לביקור מהיחידות המיוחדות של המדינה באופן מפתיע.

גניבה:

ככל הנראה הפשע הכי פשוט אך הכי מרושע. גניבה הופכת להלבנת הון ברגע שהיא נעשית בפועל. לאחר מכן, הפושע מנסה לקחת את הכנסות הפשע ולהעביר אותם למשק מבלי שאנשים ישימו לב לכך ובדרכים לא קונבנציונאליות, וכתוצאה מכך, הרבה יותר קשה ומסובך להוכיח את ההעלמות הללו, קראו בהרחבה.

הונאה: 

פשע הקשור להונאה, מייצר כספים להלבנתם, כדי שהעבריינים ישתמשו בו מבלי להעלות חשד, כך שבמקום שיש הונאה יש הלבנת הון. לארגונים רבים יש למעשה מחלקה ייחודית, שמוקדשת כולה למניעת הלבנת הון והונאה.

שוחד:

שוחד הוא חלק מהלבנת הון, והוא מצוי בעיקר אצל אנשים שחשופים פוליטית וציבורית. הם איום גדול בכל הנוגע להלבנת הון בגלל מעמדם בחברה. 

מעמד זה הופך אותם ללקוחות פוטנציאליים עם סיכון גבוה יותר לשוחד, עבור חברות המעוניינות לשחדם, כדי לקבל טובות הנאה, וזאת מכיוון שיש להם סיכויים רבים יותר לרכוש נכסים בשיטות לא חוקיות, בהשוואה לאזרחים רגילים.

התרשמו ממשרד עורכי דין 'מנשה רון' ברמת גן:
https://www.mr-adv.co.il/criminal-lawyer-in-rg/

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

קניית מצעים אונליין

המדריך לקניית מצעים אונליין

כולנו יודעים כמה חשוב להשקיע במצעים איכותיים לבית שלנו, מצעים כאלה יכולים להיות ההבדל משינה איכותית, נעימה וטובה לבין שינה גרועה, וכך גם להשפיע על

קרא עוד »