איך פותחים עסק

איך פותחים עסק

אחד החלומות הגדולים ביותר של צעירים ומבוגרים, הוא לפתוח עסק משל עצמם (קראו בהרחבה בנושא איך פותחים עסק). יש מי שחולם לעשות זאת כבר עם שחרורו מהצבא, אחרים מעדיפים להיות שכירים למשך זמן מה ואז לפתוח עסק, וישנם לא מעט אנשים שמחליטים באמצע החיים, אחרי קריירה ארוכה במקצוע כשכירים, לפתוח עסק משל עצמם. 

פתיחת עסק היא לא דבר פשוט, לא מבחינה בירוקרטית, לא מבחינה רעיונית ולא מבחינה כלכלית. הרבה מאוד עסקים לא מצליחים להחזיק מעמד אחרי שנה אחת. בדרך כלל, השנה הראשונה היא זו שיוצרת הכי הרבה הוצאות ומנגד, אין הרבה הכנסות. לכן צריך לעשות את זה בחוכמה, להיות סבלניים, לגלות קור רוח בתהליך. 

פתיחת עסק צריכה להתבצע בעזרת אנשי מקצוע שמתמחים בכך, כמו מומחים בתחום של ייעוץ כלכלי לעסקים. רצוי מאוד להעסיק מומחים בתחום שילוו את התהליך ויספקו ידע מקצועי מתוך הניסיון שהם צברו במהלך השנים. חשוב להדגיש כאן, פתיחת עסק היא תהליך שיכול לקחת קצת זמן, אך אם עושים תוכנית סדורה וברורה, אזי שאפשר להפעיל אותו באופן מיידי. 

מה צריך בשביל פתיחת עסק

ראשית, צריך לדעת לשם מה הוא מוקם, מה הוא מציע ללקוחות ואיך יוצרים יתרונות אשר יאפשרו לו למשוך אליו לקוחות. חשוב להחליט לאיזה קהל פונים, כיצד פונים אליו, ואיך אפשר לספק את השירותים בצורה הטובה ביותר. רצוי מאוד לא לעשות דברים שאין אפשרות לבצע אותם, ולבצע את התהליך באופן הדרגתי. 

שנית, חשוב לייצר תוכנית עסקית ולפעול על פיה. לשם כך צריך לדעת איזה תקציב עומד לרשות העסק, מה הם הכלים והאמצעים שעומדים לרשותו העסק, וכיצד ניתן להשתמש בהם בצורה אפקטיבית ונכונה. 

שלישית, רצוי מאוד לייצר פרמטרים, מדדים, על פיהם יהיה ניתן לבדוק את ההתקדמות של העסק לאורך זמן.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

תיקן גרמני הדברה

מהו תיקן גרמני? והאם הוא נפוץ בישראל? מסתבר שמגרמניה מגיעים דברים נוספים חוץ מרכבי יוקרה, וכעת רבים מוצאים תיקנים קטנים בתוך מכשירי חשמל, באריזות קרטון,

קרא עוד »