איך יודעים שיש אבנים בכליות?

איך יודעים שיש אבנים בכליות

אבנים בכליות היא תופעה שהיא די מוכרת בעולם. יש לתופעה הזו כמה וכמה סיבות אפשריות. בעיקר זה עשוי לקרות בעקבות פירוק לא נכון של סידן בגוף כמו גם פירוק של חלבון בצורה כזו שיוצרת את האבנים בדרי השתן. על פי רוב מגיעות האבנים אל הכליות אך במקרים אחרים הם מטיילים בכל מעברי השתן. האבנים עלולות להיתקע בתוך שלפוחית השתן, זה גם יכול לקרות בתוך השופכן כמו גם בכל המעברים של השתן בגוף.  אז הלכה למעשה איך יודעים שיש אבנים בכליות?

לא תמיד קל לעלות על התופעה, בייחוד במקרים אשר בהם האבנים כלל אינן משפיעות או לא גורמות לכל כאב. אך יש לעיתים התפרצויות אשר גורמות לכאב נורא אשר אינו מאפשר את התפקוד התקין של הגוף.

איך מאבחנים את האבנים בכליות?

  • כאב מותני – על פי רוב התסמין הכי בולט לאבנים בכליות זהו כאב באזור המוצן. הוא גם יכול להקרין לכיוון הבטן התחתונה. הכאב הזה יכול להיות לסירוגין עם החמרות והקלות כשאין תנוחה שמרגיעה את הכאב. הדבר היחיד שעוזר אלו ה משככי כאבים.
  • בחילות והקאות – במקרים רבים הכאב יהיה מלווה בבחילות והקאות. זאת בגלל החסימה של הכליה. ההקאות הללו עשויות לגרום להתייבשות והדבר יכול להיות ממש מסוכן. זה ידרוש אשפוז לצורך מתן נוזלים לצד הרגעת הכאב
  • צריבה בעת מתן שתן – לעיתים התסמין יהיה צריבה בעת מתן שתן.
  • חום וצמרמורות – לעיתים האבנם בכליות משפיעות על חום גופו של החולה והוא סובל גם מרעב ומצמרמורות.

חשוב לדעת כי במקרים רבים מדובר במצב מסכן חיים ממש ויש צורך בהתערבות רפואית מידית לצורך טיפול וריסוק מידי ומהיר של האבנים. לא תמיד זה יהיה טיפול פולשני אך התוצאות הטובות תובלנה להקלה מהירה.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באתר https://nk-urology.com

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...