קניית בית – דגשים חשובים

קניית בית

אחד התהליכים המורכבים בחיים הוא תהליך של קניית בית או דירה. בשלבים הראשונים, עוד לפני שבכלל נגיע לשלב שבו אנו מעוניינים לבצע קנייה של ממש, יהיה עלינו לחפש את הבית או הדירה שמתאימים א‘ לצרכים שלנו וב‘ לתקציב העומד ברשותנו. במקביל, יש לא מעט פעולות כמו ניהול משא ומתן על החוזה וחתימה שלו, ביצוע בדיקות מקדימות אותן עלינו לבצע לפני הרכישה.

7 שלבים עיקריים בקניית בית

  1. איתור הנכס המתאים לפי אזור מגורים, גודל הנכס, תקציב והדרך שבה הנכס בנוי (דירה על הנייר מקבלן, בית פרטי הדורש שיפוץ, דירה קיימת וכדומה).
  2. בדיקות מקדימות: בדיקות משפטיות, בדיקות הנדסיות של הנכס, בדיקות תכנוניות ובדיקות הקשורות למיסים. בנוסף, רוב הרוכשים בית או דירה במדינת ישראל נדרשים לקחת משכנתא לקניית בית וזה גם השלב שבו נבדוק את הזכאות שלנו. חשוב בשלב זה לפנות לבעלי מקצוע רלוונטיים כמו מתווך, עורך דין, חברת בדק בית ויועץ משכנתאות. לכל בעל מקצוע יש את התפקידים שלו בתהליך הרכישה ואין לוותר על אף אחד מהם.
  3. תנאים זמנים ותשלומים – בדקו את תנאי הרכישה של הנכס, מתי הוא מתפנה, האם הזמינות שלו מתאימה לכם, מהם תנאי התשלום…
  4. פרטים על הנייר וחתימות – זה הזמן להעלות הכול על הנייר ולחתום על זיכרון דברים. אם עדיין לא נעזרתם בעורך דין מקרקעין, זה בדיוק הזמן לעשות את זה משום שזה בדיוק מה שישמור על הזכויות שלכם.
  5. רישום בלשכת מקרקעין – בשלב זה לרוב יטפל עורך הדין.
  6. היטלים ומיסים – תשלום מס רכישה עד 30 יום מיום הרכישה, תשלום לאנשי מקצוע שליוו אתכם ולרשויות המקומיות.
  7. המתנה וקבלת מפתח.

 

כמובן שיש עוד כל מיני שלבי ביניים כשעוסקים בנושא של נדל"ן, אבל אלו הם השלבים העיקריים בקניית בית או דירה בישראל.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

מדפים לארכיון

איך בוחרים מדפים לארכיון?

הארכיון הוא סוג של ספרייה משולבת במחסן ובו נשמור בדרך כלל המון תיקיות, חפצים, פריטים, קלסרים, דפים ומסמכים שונים. הארכיון פופולרי מאוד בקרב משרדי עורכי

קרא עוד »