הקשר בין אוטיזם להפרעות אכילה

הקשר בין אוטיזם להפרעות אכילה

1 מתוך 68 מהילדים כיום מאובחן על הספקטרום האוטיסטי. הספקטרום האוטיסטי מייצג קשת רחבה של הפרעות תקשורת והפרעות נוספות, אשר בהתאם לחומרה שלהן אצל הילד ובהתאם להיקף שלהן, הילד מאובחן על אותה הקשת. ישנם ילדים המאובחנים בתפקוד גבוה וישנם ילדים המאובחנים בתפקוד בינוני או נמוך, הקליקו למידע. לאוטיזם אין תרופה והמטרה לאחר האבחון היא להעניק לילד את כל הסיוע והטיפולים המתאימים והרלוונטיים על מנת להקל על תסמיני האוטיזם ולאפשר לו לחיות את חייו בצורה קלה, נוחה ונעימה יותר. ילדים הלוקים באוטיזם, סובלים בין היתר מתופעות שונות כגון: קשיים בשינה וכן, הפרעות אכילה.

מה הקשר בין אוטיזם להפרעות אכילה?

לא מעט ילדים הלוקים באוטיזם אינם אוכלים את כל המאכלים. ישנם ילדים המקובעים על מאכל אחד או מספר מצומצם של מאכלים וישנם ילדים אשר מתקשים לעבור בילדותם מאוכל טחון לאוכל מוצק ועוד. הסיבה לכך היא ראשית כל שלא מעט ילדים הסובלים מאוטיזם סובלים מבעיות בוויסות החושי. לא פעם קשה להם להתרגל למרקמים חדשים וטעמים חדשים של מאכלים חדשים. כמו כן, לא פעם הילדים סובלים ממקובעות מחשבתית אשר איננה מאפשרת להם להיחשף לטעמים חדשים ומאכלים חדשים ולהנות מהם. ניתן לומר כי ישנו קשר בין אוטיזם להפרעות אכילה כמו אכילה סלקטיבית למשל וחשוב מאוד לטפל בדבר בצורה הטובה ביותר וזאת בכדי שהילד יצליח לאכול מגוון יותר.

כיצד מטפלים בהפרעות אכילה של ילדים אוטיסטים?

טיפול בהפרעת אכילה בקרב ילדים אוטיסטים חייב להתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, אשר מכירים בקשר שבין הפרעות אכילה לבין אוטיזם. אנשי מקצוע כמו טלי אנגור אשר יודעים לטפל בוויסות החושי שמהווה את אחד מהסיבות להפרעות אכילה של ילדים אוטיסטים ומבינים את הסיבות שבגינן ילדים הלוקים באוטיזם סובלים גם מהפרעת אכילה, ידעו כיצד לגשת אל הנושא וכיצד לסייע לילד להיחשף למזונות אחרים, למרקמים וטעמים אחרים ועוד.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

בני ינאי

בני ינאי

בני ינאי נולד בלוד ב- 18 במאי 1971, לשני הורים שעלו ממרוקו ומטוניס בשנות ה- 50. הוא סיים את לימודי התיכון שלו במגמת אלקטרוניקה ומחשבים

קרא עוד »