השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, שמתעניינים בתחום ההשקעות. אם בעבר היה מספיק להשאיר את הכסף בבנק, על מנת לחיות מהריבית, הרי שהיום הריבית שואפת לאפס. לכן מי שמעוניין להגדיל את התשואה על החסכונות שלו, חייב לדעת היכן להשקיע אותם. רוב האנשים בוחרים באופן אוטומטי, להשקיע בשוק ההון, בנדל"ן או בכל אפיק השקעה סטנדרטי אחר. אך ישנם אנשים, שבוחרים לבחון השקעות אלטרנטיביות, בתור חלופה הולמת להשקעות הסטנדרטיות. המטרה היא לפזר עוד יותר את סיכוני ההשקעה וכמובן להשקיע בתחום פחות מוכר ופחות ידוע. חשוב להבין כי כל משקיע בשוק ההון, חשוף לשינויים השונים שעוברים עליו. לכן משבר כלכלי במדינה אחת, יכול להשפיע קשות על כל הבורסה ועל כל סוגי ההשקעות שקשורות אליה.

השקעות אלטרנטיביות – מדוע כדאי להכיר אותן?

כאמור, מדובר על השקעות שאינן תלויות בשוק ההון, ולכן הן אינן נפגעות ממשברים כלכליים או בריאותיים שונים. בעוד שמשבר הקורונה לדוגמה, השפיע קשות על שוק ההון, השקעות מסוג אלטרנטיבי, כלל לא הושפעו מהמצב. לכן כדאי להכיר השקעות מסוג זה, היות והן יכולות לסייע לכל אחד, לפזר את הסיכונים בתיק ההשקעה שלו, בצורה נבונה וחכמה יותר. חשוב לזכור כי ישנם סוגים שונים של השקעות, היכולות להוביל לתשואה נאה, לכן אין שום צורך להיצמד לשוק ההון. כל מנהל השקעות יודע, כי יש צורך להתבונן על תיק ההשקעות של הלקוח בתמונה הרחבה ביותר. יש צורך לבחון את קופות הגמל שלו, קרנות הפנסיה, נדל"ן וכדומה. בצורה כזו, ניתן לבחון את פיזור הסיכונים ולהציע ללקוח את השינויים האופטימליים ביותר עבורו.

לסיכום, השקעות אלטרנטיביות הינן השקעות שאינן תלויות בשוק ההון. מדובר על השקעות כגון, השקעה בהוצאות משפטיות, הלוואות חברתיות, נדל"ן מניב ועוד.

המידע באדיבות רפאל תכנון פיננסי

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

שטיח טלאים

שטיח טלאים – דגשים לפני קנייה

שטיח העשוי היטב, הופך להיות ירושה משפחתית מיידית שתוכלו להעביר לאורך הדורות. הבחנת ההבדל בין שטיח נחות לשטיח איכותי, יכולה להיות קשה אפילו עבור הקונים

קרא עוד »